Jdi na obsah Jdi na menu
 

A  JE  TO!  

Moje paní se rozhodla, že bychom měli společně zúročit čas, který jsme věnovali výcviku a přípravám na zkoušky, tak mě koncem května přihlásila na Klubové zkoušky vloh slídičů CACT a retrievrů. Ty se konaly 2. září 2007 ve Vážanech nad Litavou. Tentokrát už naostro jsem měl předvést světu, co umím a taky to, co neumím.. Naštěstí toho, co umím bylo víc, a tak jsem úspěšně absolvoval ZV ve III. ceně k velké radosti mé paní a celé smečky mých kamarádů a přátel. Ráno jsme vstali hodně brzy, nebo spíš jen paní, páč ta od tří hodin nespala.. za to já spal jako mimino spánkem bezstarostným.. Jsem flegmatik, co bych se nechal rozhodit nějakými zkouškami vloh.. :-)

Dorazili jsme do Vážan před osmou hodinou ranní a v klubovně OMS Vyškov jsme čekali, až dorazí všichni chlupáči a jejich vůdci. Kolem deváté hodiny jsme se posbírali a už společně se přemístili k tamnímu rybníčku, kde se konal slavnostní nástup..

***

 

Obrazek

***

Vůdci si vylosovali čísla a následně si nás pánové rozhodčí rozdělili do dvou skupin.. Nastoupilo nás 11, rozhodčí byli 4.. Můj "vůdce" (naše mamina) si vylosovala číslo 6 a už jsme šupajdili do první skupiny, kterou posuzovali a rozhodcovali dva pánové rozhodčí.. Jedním z nich byl pan Mgr. Hampl a jméno toho druhého bohužel moje zapomnětlivá paní vypustila..

***

 

Obrazek

***

Potom jsme naskákali do čtyřkolek a upalovali kousek za Vážany, kde se mělo všechno odehrávat..  Moje paní se bála (asi dva týdny předem), že nám bude pršet.. cha cha, opak byl pravdou, místo předpovídaných 22 st. C bylo mín. 25 st. C, takže zima nebyla nikomu.. Protože jsem byl v naší skupině jako poslední, vyšla na mě ideální doba ke slídění.. cca v 13 hodin jsem na to vlítl :-)  šel jsem slídit a hledat zajíčky ušáčky...

***

 

Obrazek

***

Moje trasa byla jasná, kupředu levá podél potoka, pak támhle a ještě kousek dál.. Slídil jsem ze všech svých vlažných sil, polední sluníčko mě rozpálilo, panička už tahala nohy za sebou :-) slídil jsem dlouho, abych to svoje snažení zpestřil, začal jsem se průběžně vyprazdňovat.. Paní rostla.. jakoby to už nestačilo :-) když jsem si ulevil, začal jsem poskakovat a hledat nějakou tu stopu.. bylo mi sice lépe, ale že bych se štval rychlostí větru, to zase ne.. stejně jako na výstavním molu, tak i v poli se nehodlám strhat :-)  cestou jsem potkal nějakýho toho zajíce, dokonce i srnu.. to byl zážitek, škoda, že na mě nepočkala.. po stopě jsem ji sledoval, ale pak jsem to vzdal.. Za svůj výkon jsem ve slídění dostal 2, za sledování stopy živé zvěře taky za 2.. jestli si někdo myslel, že budu hlásit, tak se šeredně spletl, jsem palice dubová a zarytě jsem mlčel i tentokrát.. takže hlasitost 0 bodů.. ovšem za poslušnost jsem dostal 3.. to bych paní nemohl udělat, abych byl nějakej druháček.. :-)  vzorně jsem reagoval na povely a píšťalku.. já když chci, tak se i snažím.. po slídění a naprostém vyčerpání jsem padl paní k nohám, vypil asi litr vody a čekal na další disciplínu vodění na řemeni..

***

 

Obrazek

***

 

Obrazek

***

Za svůj výkon jsem dostal svou druhou známku 4.. tu první  4 jsem dostal při slídění za klid po výstřelu.. Fakt jsem se snažil :-)

To už bylo něco málo kolem druhé hodiny a nadešel čas se přemístit k vodě a splnit poslední disciplínu ochota a chuť do vody.. Tu jsem trénoval x měsíců a dostal jsem známku 4..

***

 

Obrazek

***

Nadešel čas podívat se pravdě do očí, body se sčítaly.. :-)

***

 

Obrazek

***

zdá se, že nejsem jen na gauč :-)

následoval poslední přesun do klubovny, kde jsme čekali všichni společně na vyhlášení výsledků... čekání jsme si krátili pojídáním vynikajícího guláše, popíjením kdečeho.. až jsme se dočkali a došlo na vyhlášení výsledků.. splnil jsem, s počtem 105 bodů jsem skončil ve III. ceně..

***

 

Obrazek

***

Tak a máme to za sebou..

Vidíš to, mamino... a tys nevěřila, že to dokážeme .-)

***

 

Obrazek